Lost in the Darkness


  Kačių kūno kalba

  Share

  Guest
  Guest

  Kačių kūno kalba

  Post by Guest on April 25th 2012, 20:21

  Ši informacija gali Jums padėti žaidžiant RPG.

  Garsai.
  Miaukimas yra pagrindinis kačių skleidžiamas garsas. Trumpas garsus „miau“ yra pasisveikinimas. Gerai žinomas murkimas dažniausiai reiškia „Aš esu patenkintas ir laimingas“. Katė taip pat murkia ir tada, kai jai skauda. Katės murkia, kai patiria emocijas. Nesvarbu ar yra laimingos, ar kenčia. Kartais murkimas yra būdas siekti dėmesio ir pagalbos. Šnypštimas ir niurnėjimas yra naudojami kada katei yra grasinama ar metamas iššūkis. Tai būdas įspėti kitus, kad atsitrauktų.

  Laikysena.
  Tiesi laikysena, aukštai pakelta galva reiškia katės pasitikėjimą ir pasitenkinimą. Kai katė nuleidžia savo galvą ir pasuka ją šonu, vengdama akių kontakto, tai reiškia susidomėjimo stoką ir agresijos nebuvimą. Pavojaus akivaizdoje (pvz. nepažįstama katė pereina jos teritoriją) katė nuleidžia galvą, išriečia nugarą. Taip katė pasiruošia pulti, jei iškiltų būtinybė. Kai kurios katės prisiglaudžia prie žemės, priekines letenėles padeda prieš save.
  Kai katė medžioja, ji tyliai guli, priešakines kojas atstačius į priekį, o užpakalines - pakišusi po kūnu. Kai ji ruošiasi šokti ant grobio, jos užpakalinė dalis pakyla, o galva lieka beveik prispausta prie žemės. Katė sukioja galvą į šonus, kad geriau pajustų tikslią distanciją tarp jos ir grobio.
  Labai atsipalaidavusi katė guli ant šono ar nugaros, kojas išskėtusi į šonus. Tai gali būti ir pasitikėjimo ženklas.

  Ausys.
  Katės ausys yra labai judrios. Šie gyvūnai turi virš 20 raumenų joms kontroliuoti ir gali pasukti jas 180 laipsnių kampu. Ausų pozicija yra labai geras nuotaikos rodiklis. Stačios, šiek tiek palinkusios į priekį ausys ir atpalaiduoti ūsai yra laimingos ir budrios katės ženklas.
  Kai katė nervinasi, ausys juda į šonus, o ūsai nusileidžia žemyn. Kai katė pradės jaustis dar nepatogiau, žemyn pradės leistis ir ausys. Pikta ir išsigandusi katė priglaudžia ausis.
  Žinoma, pirmiausia ausys skirtos klausytis. Katės ausys gali judėti nepriklausomai viena nuo kitos, dažnai galima pastebėti, kad viena ausis atsukta į priekį, o juda į šonus.

  Spoiler:

  Uodega.
  Svarbu atsiminti, kad kai katė vizgina uodegą, ji yra pikta, o ne patenkinta. Kai katė džiaugiasi, ji pakelia uodegą stačiai. Maksimalią laimę išduoda stačiai pakelta ir šiek tiek virpanti uodega. Kai katė tampa labiau budri, ji nuleidžia uodegą. Kai katė tampa agresyvi, jos uodega nusileidžia žemyn, su aiškiu užsilenkimu ties pagrindu. Jei katė mosuoja uodega, tai reiškia įspėjimą atsitraukti. Kuo energingiau mosuojama, tuo labiau susijaudinusi ir agresyvi ji yra.
  Stačiai iškelta, pašiauštu kailiu uodega reiškia, kad katė yra pikta. Tokią uodegą dažnai galite pamatyti po konflikto su kita kate. Labai dažnai net kailis ant nugaros gali būti pasišiaušęs. Taip katė nori atrodyti didesnė nei ji yra.Kai katė guli ant šono ar sėdi, o uodega šiek tiek juda, tai dažniausiai reiškia: „Aš susidomėjusi, pasiruošusi žaisti“.

  Spoiler:

  Akys.
  Katė, plačiai atmerkusi akis, nori pasakyti: „Aš klausausi“. Pusiau užmerktos akys reiškia: „Aš mieguista ir patenkinta“. Kačių akys yra labai didelės. Vyzdžiai gali užimti beveik visą akies plotą. Jie gali sugerti maksimaliai daug šviesos ir leidžia katėms matyti tamsoje. Kai šviesos yra pakankamai, vyzdžiai susiaurėja. Taigi nėra paprasta skaityti katės emocijas iš akių. Bet paprastai ramios katės vyzdžiai dienos metu bus siauri, o neramios – išsiplėtę. Visgi, katės vyzdžiai taip pat išsiplečia, jei ji yra susijaudinusi.
  Akių kontaktą katės laiko agresijos ženklu. Dvi konkuruojančios katės stengsis žiūrėti viena kitai į akis, kol silpnesnioji nusuks žvilgsnį. Taip bandoma spręsti konfliktą. Taigi, žiūrėjimas tiesiai į katės akis bus suprastas kaip agresyvus elgesys.
  Katės taip pat komunikuoja mirksėdamos. Mirksėjimas reiškia „Labas, tu man patinki“.

  Galva.
  Katė, laikanti galvą pakeltą, yra viskuo patenkinta ir pasitikinti savimi. Pavojaus akivaizdoje galva nuleidžiama žemyn. Kai katė nori parodyti, kad jai nuobodu arba pasakyti: „Aš neagresyvi“, ji pasuks galvą į šonus.
  Susidūrimas galvomis yra kitas būdas draugiškumui parodyti.

  Letenėlės.
  Atsipalaidavusios katės letenėles laiko įtrauktas, o agresyvios ištiesia jas. Kai katė jaučiasi laiminga, ji mindžiukuoja letenėlėmis, tarsi minkytų tešlą. Šis įprotis kilęs nuo žindymo. Kačiukai spaudžia motinos pilvą, kad stimuliuotų pieno bėgimą. Taigi, toks elgesys katėms asocijuojasi su malonumu.

  Spoiler:   Current date/time is January 20th 2019, 18:14